Tradicijos ir teisės kova dėl kremavimo Graikijoje

Kremavimas Graikijoje leidžiamas tik įstatymu nuo 2006 m, tačiau šalis vis dar neturi jokios krematoriumą ir graikų ortodoksų bažnyčia Šventosios sinodo spalio pabaigoje paskelbė, kad ji nebus atlikti laidotuvių apeigas ir neduos palaiminimas asmenims, kurių šeimos renkasi kremavimą.

Graikų klasikinės muzikos dirigentas ir kompozitorius Dimitris Mitropulos jų gyvenimo pareiškė, kad po mirties nori būti kremuoti ir palaidoti pirmojo kapinėse Atėnuose. Dailininkas mirė 1960 metais Italijoje, Milane, kur jis buvo kremuotas, tačiau iki ceremonijos šalinimo teko laukti aštuonis mėnesius, nes graikų stačiatikių bažnyčia atsisakė duoti religinį laidotuvių ceremoniją. Prieš Maria Callas norite būti kremuotas bažnyčia tapo ne protestus; garsioji dainininkė buvo kremuotas ir jos pelenai Prancūzijoje po dailininko noras buvo išsibarsčiusios Egėjo jūros 1979 (praėjus dvejiems metams po jos mirties).

Šiandien, jei pasirinksite kremavimą kremavimas-laidojimas.lt/, gedulingi organizacija Graikijoje jis yra skausmingas tiek emociškai ir finansiškai.

Kiekvieną dieną, nuo dviejų iki trijų armatūra vežami į Bulgarijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Lenkijoje arba Jungtinėje Karalystėje, nes Graikija vis dar nėra pastatytas jokios krematoriumą.

Ji mokama nuo 2500 iki 6000 eurų. Kainos priklauso nuo valstybės, pradedant kremavimo. JK ji sumokėjo € 2000 ir kartu su kitomis išlaidomis sumokėti už laidotuves, suma gali siekti iki 6000 eurų. Vokietija kremavimo yra pigiausias – 300 eurų, tačiau kūno transportavimo išlaidos yra brangūs – 1900 eurų. Dauguma žmonių pasirinkti Bulgarija nes kremavimo mokėti 680 eurų, taip pat transportavimo išlaidas nėra toks didelis, kaip Vokietijoje, todėl bendras išlaidas sudaro 2000 iki 2500 €.

Kiekvienais metais Sofijoje yra kremuotas apie 1000 žmonių iš Graikijos, kuris yra 1% visų mirčių, nes kasmet šalyje miršta apie 100.000 gyventojų.

Graikija laidotuvės kainuoja apie 2500 €, jei jie organizuojami pagal stačiatikių Bažnyčios tradicijos. Suma yra įtraukta į laidojimo įmonės sąnaudų karstą, bažnyčia ceremonijos išleidimo kapų kapinėse nuoma už trejus metus, asmenys, kurie padengia karstą, asmenys įsteigti marmuro rimtų svetainių, taip pat kavinė šventė po laidotuvių. Reikėtų pažymėti, kad Graikijos Laidotuvės skiriasi nuo Lietuvos (žr. http://kremavimas-laidojimas.lt/sarvojimas.html ), jis tarnavo tik kavos su konjaku ir mažas, specialiai pagaminti laidotuvių saldumo.

Vokietija, Anglija, Nyderlandai ir Ispanija taip pat pasinaudojo draudimo bendrovių pasiūlyti fondą, kuris sumokėjo pinigus už savo laidotuves. Šiose šalyse, tarp šeimos narių santykiai nėra labai stiprus, todėl žmonės nerimauja, kad su jais atsitiks, jei jų šeimos negali sau leisti mokėti už laidojimo išlaidas. Kiekvienas gali pasirinkti, kaip ji bus išleista paskutinė daugiau, įskaitant medžiagų ir spalvų, gėlių, puotos ir kitų dalykų karstą; sutartis pasirašyta ir pinigai sumokėti į fondą. Į Europos šalyse paslauga labai populiari, bet platus rezonanso Graikijoje šiemet vadinamas atvejis, kai paaiškėjo, kad aktorius ir muzikantas Sakis Bula labiausiai sumokėta už jo laidotuvių šventę, nes tradiciškai visas išlaidas padengia mirusiojo šeimai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *