“Socnodokļa” lubos – 32 600 latų per metus; milžinas “māmiņalgas” nebus įmanoma

Šių metų lapkričio mėnesį Socialinės apsaugos ministerija, vyriausybė galėtų pasiūlyti sprendimą dėl valstybinio socialinio draudimo įmokų apmokestinamos pajamos “lubų” nustatymo 32.600 latų 46 400 € už versija arba “Delfi” informavo gerovės ministerija, Socialinio draudimo departamento direktorius Jana Muižniece.

Ji aiškina, kad “socnodokļa” Maksimali įrenginio planuojama nustatyti, atsižvelgiant į iš “riba”, kiek buvo įkurta 2008 metų pabaigos. tai yra laikas, kai “lubos” buvo laikinai sustabdytas.

Be to, iš “socnodokli” apmokestinamųjų pajamų riba ministerijos skaičiavimai taip pat atsižvelgė į nacionalinę ekonomiką, vidutinis bruto darbo užmokesčio pokyčius per laikotarpį nuo 2009. 2014. Finansų prognozėmis, esamų ir planuojamų atlyginimo padidėjimas ministerija.

Reikėtų pažymėti, kad socialinių įmokų darbo užmokesčio riba buvo panaikinta 2008. metais, kai buvo tikimasi, kad tai suteiks papildomų pajamų į socialinę biudžeto. Tačiau, atsižvelgiant į tai, kad socialinio draudimo įmokos už išmokas veislės pagrindas ir pensijos padidės panaikinus lubų tokioje situacijoje, kad asmenys galėtų gauti milžinišką māmiņalgas ir bedarbio pašalpas.

Pagal viešųjų apreiškimų, didžiausių Latvijos māmiņalga sumokėjo daugiau nei 12 tūkst latų mėnesį, tačiau didžiausia bedarbio pašalpa – iki 25 tūkstančių litų per mėnesį.

Prieš socialinio draudimo įmokos apmokestinamos darbo užmokesčio reguliavimą, kai buvo priimtina verslo organizacijų įvairovė ir Lietuvos laisvųjų profesinių sąjungų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *