Rekomenduojama parduoti valstijos akcijas LMT, “Citadelė” ir dar 130 įmonių

Pārresoru koordinavimo centras (PKC) Ji dirbo pagal darbo grupėje, kuri vertinama apie 251 nacionalinių korporacijų dalyvavimą gairių, kad valstybė turi tiesioginės ar netiesioginės nuosavybės, rekomendavo parduoti valstybei priklausančias akcijas 132 įmonių.

PKC atstovas Vladislav Vesperis antradienis pateikti Ministrų informatyvus ataskaitą, kurioje apibendrina darbo grupės rekomendacijas, pareiškė, kad sprendimas dėl valstybės valdomų akcinių bendrovių dalis galės priimti šešis mėnesius likimą po įsigaliojimo akcinių bendrovių ir asmenų akcijų valdymo įstatymas, bet vis tiek sprendimų, priimtų ministerijos turi būti priimtas šiemet.

Darbo grupė rekomenduoja pakeisti teisinį statusą įmonių šešiolikos, kaip šio veiksmo kapitalą, jos nuomone, iš esmės atitinka vyriausybinių agentūrų ar valdžios institucijai. Tuo šios korporacijos apima, pavyzdžiui, kelių eismo saugumo administracija ir Vidaus reikalų ministerijos poliklinika.

Devyni kapitalo darbo grupė siūlo keisti akcininkų – turimus kitų ministerijų ar įdėti į besivystančias šalių turimų akcijų valdymo biure vienas atitinkamų ministerijų esamas akcijas. Tuo šios korporacijos apima, pavyzdžiui, “Lietuvos Bingo” ir “Aukštos įtampos tinklai”.

Aštuoni iš kapitalo, darbo grupė pasiūlė sujungti. Pavyzdžiui, “Lietuvos garantijų agentūra” skatino dėl būsimos bendros finansų institucijos sudarytam plėtrai.

Dar 132 akcijas ribotos atsakomybės bendrovių, kurios šiuo metu priklauso valstybei, darbo advokatų disponuoti. Darbo grupės nuomone, būtų buvę svetimi valstybinė kapitalas yra ne tik mažas kapitalas, kuriose valstybė turi mažai įtakos, bet taip pat, pavyzdžiui, “Parex banka” ir “Lietuvos mobilusis telefonas” šalies sostinė.

Taip pat rekomenduojama sumažinti valstybės dalyvavimą keturių kapitalo, iš kurių garsiausias yra “airBaltic”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *