Pienligė: Nuo įstojimo į ES dar sparčiau kainų kritimas rugpjūtį buvo tik 2009

Vidurkis vartotojų kainų Rgp 2013, palyginti su Rgp 2012, sumažėjo 0,2%. Dėl prekių kainos sumažėjo 0,3%, o paslaugų kainos išliko nepakitusios. Per pastaruosius 12 mėnesių vartotojų kainos, palyginti su ankstesniais 12 mėnesių, o tai yra 0,6% daugiau. Rugpjūčio, palyginti su ankstesniu mėnesiu, vartojimo kainos sumažėjo 0,8%. Dėl prekių kainos sumažėjo 1,1%, o paslaugos 0,1%.

Kainų kritimo rugpjūtį nebuvo netikėtas, tačiau 0,8% defliacija per mėnesį yra spartesnis, nei tikėtasi.

Nuo įstojimo į Europos Sąjungą dar sparčiau kainos sumažėjimas rugpjūtį (-1,0%) Latvijos buvo tik 2009 metais, kai gerokai sumažėjo paklausa ir kainos sumažėjo 9 mėnesius iš eilės.

Informacija apie skirtingų kainų grupių kainų pokyčiai rodo, kad kainų kritimo rugpjūtį lyginant su liepa, yra dėl to, daržovių ir bulvių kainos kris, todėl maisto kainos apskritai sumažėjo 2,7%.

Toks paaiškinimas atrodo šiek tiek keista ir nebus keista, jei per ateinančius keletą mėnesių, statistiniai vėl rodo staigus maisto produktų kainų, kaip tai buvo anksčiau drabužių ir avalynės kainų svyravimų. Rugsėjo mėnesį, kainų lygis per mėnesį akivaizdžiai prisikels, be to, vaidina svarbų vaidmenį neseniai išaugusios kuro kainos.

Tai kiek vartotojų kainų indeksas Latvijos traukiant tam tikra kainų grupei, kainų pokyčiai, patvirtinantis, kad mėnesiniai duomenys yra gana daug “triukšmo” daug ir gauti geresnį “signalą”, tiesiog pažvelgti į per tam tikrą laiką duomenų.

Tačiau 12 mėnesių vidutinis infliacijos lygis dabar sumažėjo iki 0,6%, o bendras augimas vartotojų kainų neviršija 1%.

Nepaisant pernai liepą PVM mažinimo efekto, tačiau teigė, kad ji vis dar yra gamyba ir yra nemokama paslauga galios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *