Naują gamtos takas ĶEMERI

Takas, kuris buvo sukurtas pernai rudenį, kaip ir Kemeri pelkės takas veda per pelkės, tačiau iš Boardwalk lankytojams neįprastas kvapas pabaiga tikėtis iš žemės neištekėtų sieros spyruoklės, kuri neteka grioviais čia kaip ir kitur Ķemeru kaimynystėje, bet susideda iš kelių tvenkinių. Rūgščių pelkė vanduo reaguoja su gipsu, išleistas vandenilio sulfidas – dujų kvapas supuvę kiaušiniai.

Šios dujos negali trukti labai ilgai, nes reaguoja su deguonimi, todėl vandens ir sieros nuosėdos iškrenta. Kadangi durpių storis yra mažas ir toliau pelkės nėra molio arba morena, kuri izoliuoja saugiai gilesniuose vandenyse nuo paviršiaus, ji priduria, iki žemės paviršiaus. Šios Specialiosios sąlygos sukurti tinkamą gyvenamąją aplinką daug retų augalų ir bestuburių rūšių, pavyzdžiui, 2013 metų rudenį tvenkinys atgydamas geltona akmeņlauzīte anksčiau Ķemeru kaimynystėje gėlių mačiau prieš 50 metų, sakė KNP stebėsenos specialistas Viesturs Vintulis. Tvenkinys kaimynystės namų rado perkūno oželiai, pelkių Sandpiper, kranai, varlių choras skamba visi aplink, bet su jaučiamu lentų medienos ančių kiaušinių lukštų.

Sieros tvenkiniai lieptas yra bendradarbiaujant su Aplinkos apsaugos klubo ĶNP rezultatas. Parke taip pat vaikščiojo Kemeri aukštapelkių Kaņieris piliakalnis takas ir Sloka ežero pėsčiųjų takas. Juodalksnis pelkė Boardwalk yra baigta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *