Malta – super

Geografinė padėtis: Malta atrodas Viduržemio jūros 90 km nuo Sicilijos ir 230 km nuo Šiaurės Afrikos pakrantės. Valstybė sudaro Maltos Komino, Kominoto, Filflas ir Manoel salą. Pakrantė yra labai dantyta su daugybe įlankėlių ir uolų. Topografija salų yra didelis, sausringų uolų užima didžiąją salą.

Didžiausi miestai: Viktorija, Rabatas, Mdina, Paola

Klimatas: Viduržemio jūros regiono valstybių, su karštomis vasaromis bei švelniomis, palyginti drėgnomis žiemomis. Vidutinė sausio temperatūra 14°C iki 16°C, vidutinė liepos mėnesio temperatūra apie 23°C. Vidutinis kritulių kiekis nuo 530-570 mm per metus, dažniausiai žiemą. Net žiemą pigus skrydziai oras yra skaidrus ir saulėta, drėgmė didžiąją metų dalį yra pakankamai drėgna.

Nacionalinė virtuvė: susiliejęs europiečių ir arabų tradicijas. Yra labai gerbiamas žuvies ir jūros gėrybių. Sriubos yra daugiausia pagaminti iš daržovių, kaip priedas pateikiamas tradicinis kepta duona ar sumuštiniai. Nuo pagrindinių kursų yra – įdarytus makaronus su aštuonkojų, paprastu ragu, Maltos koldūnai, įdaryti daržovėmis. Nuo saldaus siūlymo chalva su migdolais, sausainiai su migdolais, kišą su baklažanų ir migdolais. Malta taip pat garsėja vynai turi savo prekių ženklų alaus, taip pat pigus skrydziai i kopenhaga didelis kavos ir arbatos.

Apgyvendinimo galimybes: šalis turi daug viešbučių, poilsiaviečių ir kitų apgyvendinimo vietos.

Malta tai šalis su neįtikėtina istoriją, žinomas dėl nuostabių paplūdimių ir Pasakų pobūdžio. Valeta yra šalies sostinė ir vienas iš gražiausių miestų Viduržemio jūros regione. Mieste yra labai daug paminklų – Maltos rūmai, Maltos arsenal Parizio Palace Gardens Hastingra, VI pavedimas. Jono bažnyčia, Šv. Marijos bažnyčia, Šv.Lorenzo bažnyčia, Taršina bažnyčia Inkvizatora rūmai balkonas Herald, Gato Murina rūmai, Jūrų muziejus, Nacionalinis archeologijos muziejus, karo muziejus, Nacionalinė biblioteka, Botanikos sodas Mdina pigus skrydziai i roma buvusi sostinė Maltoje yra tipiškas viduramžių miestas, su daug atrakcionų – viduramžių įtvirtinimų, pagrindinės miesto vartai, Šv.Pauliaus bažnyčia, graikų vartai Inguanes pilis, Šv.Sofija rūmai, iš Verdal rūmai, Arhiepiskopa pilis, muziejus kankinimą.

Viktorija Gozo yra salos sostinė, garsėja savo tvirtovę-citadelę, ŠV.Pranciškaus bažnyčia, Šv.Jurgio bazilika, Episkopė pilis, Archeologijos muziejus, folkloro muziejus Gozo sala yra turtingas paminklų – Gordonas švyturių, Šv.Dmitrijus koplyčia Hlendi bokštas Tačencas uolų Mgar Ikhsini bokšto Kambrejas fortą, Kenuna bokštas Ninusa urvas Gantjas šventyklas ir daugybė paplūdimių. Šaras miestas garsėja savo vėjo malūnais. Ramla Bay – Kalipsė urvas, kuri yra vertikaliai povandeninis tunelis 40 metrų gylio. Kominas yra mažiausias sala salyne Santa Maria bokštas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *