Lietuvos Prezidentas AE statybos vis dar laikoma naudinga valstybės

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį pareiškė, kad šalis būtų naudinga statyti naują atominę elektrinę (AE), tačiau jis reikalauja visų politinių partijų pritarimą ir dar kartą paprašyti šalies gyventojų nuomonę.

Danija vizito metu D. Grybauskaitė sakė, Lietuva žlugs per artimiausius dešimt metų, pakankamai didelis, kad elektros energijos tiekimo alternatyvų.

“Mes vis dar prasminga statyti atomines elektrines, tačiau toks sprendimas yra taikomos visoms politinėms partijoms, nes tai yra ilgalaikis tikslas. Statybos tęsis 10-15 metų, tačiau tai nereiškia, kad jis bus įtrauktas į trijų ar keturių vyriausybių,” aiškino Lietuvos Prezidentas.

“Taip pat bus būtina iš naujo konsultuotis su bendruomene, patariamojo referendumo, atsakymas buvo neigiamas”, pridūrė ji.

Lietuvos naujos centro kairės socialdemokratų vyriausybė Algirdas Butkēvičs vadovavimo pažadėjo paskelbti sprendimą gegužės viduryje dėl Visagino AE likimą.

Pernai spalio 14 Lietuva surengė konsultacinį referendumą dauguma narių balsavo prieš AE statybos šalyje. Kadangi referendumas patariamasis, todėl rezultatai nėra teisiškai privalomi, o galutinis sprendimas dėl AE statybos bus priimtas Seimo ir Vyriausybės.

Praėjusių Lietuvos centro dešiniųjų vyriausybė, vadovaujama ministro pirmininko Andris Kubiliaus vadovavimo ketino ir 2020 pastatyti naują atominę elektrinę Visagine šiaurės valstybės, kuri yra taip pat sustabdytas Ignalinos AE. Buvo tikimasi, kad projektas taip pat įsitraukti į Latviją ir Estiją, tačiau anksčiau buvo planuojama, kad projektas kaip ketvirtojo nario dalyvaus Lenkijos, kad dalyvavimas projekte buvo sustabdytas.

Lietuvos parlamentas pritarė darbo grupės, kuri sprendžia šalies elgesys ateityje po šalies piliečių konsultavimo referendumas atmetė naujų įrenginių statybą kūrimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *