Leidžia Lietuvos įmonei įgyti lemiamą įtaką “Ryga Miller”; taikomos specialios sąlygos

Konkurencijos taryba (KT) liepos pabaigoje leido Lietuvos bendrovė “Malinvest” pirkti “Rygos Miller” akcijų ir tokiu būdu įgyja lemiamą įtaką bendrovei. Siekiant išvengti žalos konkurencijai, susijungimai, dalyviai CP sąlygų, susijusių su pardavimo ir gamybos miltų Latvijos, portalas “Delfi” sužinojau kreditus.

Iki šiol didžiausias “Ryga malūnininkas” akcininkas Švedijos bendrovė “Lantmanenn Cerealia”.

Pagal KP nuspręsta susijungimo “Malinvest” ir “Riga Miller”, taip pat jų filialai, pavyzdžiui, “Malsena Plius”, kuri yra viena iš didžiausių ir moderniausių grūdų perdirbėjų Lietuvoje, kur klientai Latvių jis nori išjungti miltų tiekimą ilgą laiką – ne mažiau kaip šešių – mėnesio sutartys.

KP sprendime taip pat numatyta, kad praėjus penkeriems metams po to, kai UAB susijungimo “Ryga malūnininkas” toliau teikti pramonės klientams Latvijos reikalingą kvietiniai miltai, bent diapazone ir kokybę, kas yra dabar. Reikalingas ruginių miltų mišinį ir sumą finansinę padėtį ir pajėgumus kiek įmanoma užtikrinti bent treji metai po susijungimo.

Šios privalomos taisyklės yra skirtos spręsti pavojaus, kurį konkuruojančios susijungimo, ir ypač išlaikyti “Riga Miller”, kaip pramoninio kvietinių ir ruginių miltų tiekėjo veiklos, kuri yra svarbi Lietuvos duonos ir konditerijos gamintojų.

“Ryga malūnininkas” gamina ir parduoda visų kviečių arba rugių miltus, miltų mišinius, grūdų ir kitų grūdų produktų kepyklų ir konditerijos gaminių, taip pat produktų rūšių galutiniams vartotojams mažose pakuotėse. 2012 metų, bendrovė įžengė į nuostolius.

Pramonės vartotojai už kvietinių miltų rinkos Latvijos naudojamas valdyti du veiksmingus konkurentus – “Ryga Miller” ir “Dobele” – bet “Malsena plius” galėtų būti potencialaus konkurento pagrindas.

Savo ruožtu, ruginiai miltai parduodami kitais stambesniais perdirbėjais, pavyzdžiui, UAB “Jelgava malūnas”, kur neseniai modernizavimo procesas ir gali žymiai padidinti pardavimų rugių miltų kiekį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *