Kipras parlamentas ištirti įtariamą politikai paskolų nurašymą

Kipras parlamentas kitą savaitę pradės tirti žinią, kad prie finansų krizės epicentras sala, bankai VVG politikus ir suteikiant paskolas milijonų eurų kiti visuomenės veikėjai.

Kaip šeštadienis parodė valdančiosios partijos parlamento narys atstovaujantis demokratų Rally Marjoss Mavridis yra speciali “komisija ištirti lengvatines paskolas.”

Įtartini atvejai, susiję su didžiulėmis banko laidavimas “Laiko Bankas” ir “Bank of Cyprus” ir bankas “Graikijos banko”. Sąrašas paskolų, kurios galėtų būti nurašytos paskelbtomis Graikijos laikraštis “etnoso” svetainėje.

Minėtų sąrašo asmenų skaičius jau paneigė, kad bankas būtų gavę specialų režimą, ir pagrasino kreiptis į teismą dėl klaidingos informacijos visuomenei.

Kaip pranešė Kipro ketvirtadienį patvirtino specialią komisiją, susidedančią iš trijų buvusių teisėjų, Aukščiausiojo Teismo, kuris tirs bankų krizės priežastis.

Kipras pasiekė didžiulių finansinių sunkumų, ir dėl kovo 25-naktį, kad euro zona finansų ministrai susitarė pateikti Kipras € 10000000000 (7030000000 dolerių) tarptautinių paskolų išgelbėti bankus nuo bankroto Kipre ir Kipre išlaikyti euro zonos.

Sutartyje numatyta, kad “laiko bankai” iš karto bus padalintas į “gerą” ir “blogą” banką, bet geri turtas galiausiai būti įtraukta į didžiausių banko Kipre, “Bank of Kipras”. Savo ruožtu, “blogas bankas bus likviduotas laikui bėgant.

Tuo tarpu, visi esami indėliai Kipro bankai viršija 100 000 €, bus taikoma vienkartinio mokesčio, tuo tarpu mažiau nei 100 000 eurų indėlių, mokestis nebus taikomas.

Šeštadienis tapo žinoma, kad didelės indėlininkai, kurie buvo patikėta jų pinigai Kipro banko “Bank of Kipras”, gali netekti iki 60% savo santaupų.

Tiems indėlininkams, kurie Kipro didžiausią banką “Bank of Cyprus” sukaupta daugiau nei 100 000 eurų, 37,5% neapdraustų santaupų gali būti konvertuojami į akcijas banko, tačiau 22,5% būtų skiriamas į specialų fondą iki kol Kipre yra įsitikinęs, kad ji gali atitikti paskolų programos reikalavimais, paaiškino Mavridis.

“Tada, 22,5% iš dviejų ar trijų mėnesių sąskaitos bus išskaičiuota, tačiau suma gali būti mažesnė, jei mums reikia daugiau indėlių sumažėjimą”, rado politikas.

Daugiau nei 100 000 eurų indėlių taikyti tą mokestį buvo viena iš tarptautinių skolintojų, tačiau iki šiol buvo manoma, kad skolintojai turės prarasti apie 40% savo santaupų.

Aukšto rango “bankas Kipras” oficialus Mario skandalas išsakytą duomenys yra palaikomi.
“Pradžioje buvo 37,5% atveju, bet ji dar nėra patvirtinta”, sakė skandalas.
Jei kyla sunkumų užtikrinant reikalingų lėšų ekonomikos gelbėjimo programą padaryti pakeitimus dėl mokesčio nustatymo indėlius. Pareigūnai pripažįsta, kad mokestis gali svyruoti nuo 37,5% iki 45%, aiškina leidimas “The Financial Times”.

Kai klausiama, ar jie yra indėlininkai, kurių santaupos viršija 100 000 €, gali prarasti iki 60% savo pinigus, banko atstovas sakė: “galimybė yra, bet aš sakyčiau, kad tai yra nedidelė tikimybė.”

Oficialus pareiškimas šiuo klausimu tikimasi iki pirmadienio, sakė skandalas.
Savo ruožtu, Mavridis pavaduotojas sakė, kad likę 40% indėlio “už maždaug šešių mėnesių indėlio siekiant apsaugoti žmones pašalinti visus savo pinigus, bet jis sukuria problemų bendrovėms, kurie būtinybę pasiekti esamą kapitalą apyvartą.”

Savo ruožtu, didelių indėlininkai, kurie patikėta savo pinigus į Kipro “Time Bank”, kuris bus padalintas į “gerą” ir “blogą” banką bankas, greičiausiai teks taikstytis su beveik visais savo deponuotų lėšų mokestį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *