Kaip pasirinkti vandens filtrą į nuosavą namą?

Pastaruoju metu, yra daug įmonių, kurios siūlo visai namo pilnas vandens valymo sistemas. Bet ne visada siūlo optimalų sprendimą. Dažnai mes tikime specialistas įgyja neatitinkantį produktą, arba daug kartų permoka ant jo. Šis straipsnis yra apie tai, kaip mokėti už vandens valymą tiek, kiek tai verta.

Vandens namuose yra, bet vandens kokybė netenkina, jūs esate pasirengę įsigyti filtrą valyti vandenį. Kyla klausimas – ką pasirinkti filtrą (ar visą sistemą) į vandens kokybę, kad būtų kaip geriau ir mažiau išlaidų. Jūs jau aplankėte keletą parduotuvių ir skambinote daug kur, tačiau rezultatas yra gana neaiškus.

Pirmiausia, iš vandens valymo sistemos pasirinkimas – tai teisingai atlikti vandens analizę. Teisingai – tai reiškia, kad mėginys turi būti priimami remiantis akredituotų laboratorijų reikalavimais ir pristatyti jį į laboratoriją kaip galima greičiau. Tik šiuo atveju jūs gausite pakankamai patikimą vandens kokybė (cheminės sudėties) ir žinosite, kad vandens filtrai Smalga tikrai tiks jums.

Gavusi tyrimų rezultatus ir lyginant juos su sveikatos standartų, gali būti vertinami, kokios yra vandens problemų ir iš kurios jis yra išgrynintas.

Žemiau mes aprašome dažniausiai vandens kokybės problemų.

1. Kietumas.

Šis parametras nurodo ištirpusių kalcio ir magnio druskos koncentraciją. Tai yra priežastis, kodėl virdulys, skalbimo mašinos ir indaplovės yra sudaryta iš klinčių, taip pat neišnešiotiems pūvančių vandens maišytuvai, maišytuvų ir kitų santechnikos. Be to, padidėjo kietumas vandens džiovina odą ir ankstyvo odos senėjimo priežastis.

Kaip leistinų normų – vandens kietumas turi būti tarp 1-5 laipsnių kietumo (mEq/l)) Tačiau optimalus vandens kietumas turi būti ne didesnis nei 1-2 laipsniai kietumo (mEq/l).

Reikėtų pažymėti, kad vandens minkštinimas – gana brangus procesas.

2. pH arba rūgštingumas.

Apibūdindamas aplinkos atsakas tirpalo, rodo jonu koncentraciją. Paprasčiau tariant – vanduo, kurio pH yra didelis – šarmingumas, žemas pH – rūgštingumas. Be to, rūgštingumą ar šarmingumą mūsų kūno nereikia vanduo turi būti neutralus, pH = 6,5-7,5 (leistinas diapazonas būtų šiek tiek didesnis – nuo 6,5 iki 8,5).

3. Geležies kiekis vandens.

Padidėjęs geležies kiekis geriamajam vandeniui yra labiausiai kenkia techninių įrenginių ir vandens sistemas, didinti jų priežiūros išlaidas ir mažinti tarnavimo laiką, kuris savo ruožtu padidina vandens kaina gyventojams. Ilgainiui tokių prastos kokybės vandens rezervuarai, vandens šildytuvų ir įrenginių su lėtai vandens pratekėjimo pradeda formuotis geležies bakterijų, sukurti vamzdynų korozijos junginių, taip pat yra rausvai rudos gļotveida nuosėdų susidaro vandens sistemos užsikimšimo išsidėstymą.

Padidėjęs geležies kiekis geriamajam vandeniui nekenkia sveikatai, tačiau ji veikia geriamojo vandens skonį, kvapą ir išvaizdą. Be to, vanduo iš gauto rausvai rudos indėlius apie patiekalus, kriauklės, vonios, ivairių santechnikos įrenginių, kaip http://www.stilingavonia.lt/, taip pat skalbimo šiame vandenyje, jis gali gauti gelsvą atspalvį, kuris sukuria nereikalingą nepatogumų mūsų kasdieniame gyvenime.

Nuo padidėjusio geležies A vandens skonio ir išvaizdos pokyčius, o taip pat sukurti visa kita aukščiau minėtų problemų straipsnį, Latvijos yra didžiausia leistina norma arba riba – 0,2 mg/l. Sumažinti geležies kiekį centralizuoto geriamojo vandens tiekimo sistemų yra įdiegta speciali geriamojo vandens valymo įrenginiai.

4. Oksidavimas.

Oksidavimas yra deguonies kiekis, kurio reikia oksiduojant organinių priemaišų 1 litrui vandens. Jeigu ši vertė yra padidinama tai rodo, organinių medžiagų produktų ant vandens, sukeliančius drumstimąsi ir spalvą irimą. Įstatymai ir taisyklės dėl didžiausio leistino norma – 5,0 mg/l Paprastai viršijamas pastebima šulinių ir negilių gręžinių.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *