Aukščiausios kalnai skirtinguose žemynuose

Žodis “aukštas” skirtingiems žmonėms yra skirtingi asociacijos. Kai devynių namas jau atrodo didelė. Kita gyventi tyliai kai dangoraižio, kuriame daugiau nei šimtą grindys. Bet visa tai niekai nei 8000 metrų su “uodega” virš jūros lygio. Ir tokie aukščiai rasti mūsų planetoje. Tai yra aukščiausias kalnas pasaulyje. Iš viso 14. Jų aukštis viršija 8000. ženklu. Visi šie vynai yra įsikūręs Himalajų ir Karakoram, tokiose šalyse kaip Nepalas, Kinija ir ginčijamu regiono Kašmyro.

Ir daug profesionalių alpinistų svajonė – tai pasiekti kiekvieną iš šių viršūnių. “Kova” su jais žmonių pradėjo seniai, tačiau tik per pastarąjį šimtmetį pavyko užkariauti visus šiuos pikus. Mount Annapurna – pirmasis “eightthousander”, kuris davė du prancūzų Lashenalyu L. ir M. Herzog. Ir tai atsitiko 1950 metais. Ir šiandien, 22 žmonių jau užkariavo visas aukščiausius kalnus pasaulyje. Ir paskutiniai 20 alpinistai “užkopė” šių viršūnių po keliones i turkija paskutine minute 90-ųjų viduryje. Ir prieš, kad ten buvo tik du čempionu. Tai garbėtroška Reinhold Messner Italijoje, kuris praleido 16 metus (1970-1986) pasiektų savo įrašą. Antra užkariautojas tapo lenkų alpinistas Jerzy Kukuczka. Lenkas, bet praleido tik 8 metų (nuo 1979 po1987) visose 14 viršūnių ir jo įrašų, tačiau vis dar niekas negali “įveikti.” Ir pirmasis alpinistas iš NVS šalių, užkariauja visų aukščiausius kalnus, tapo Kazachstano Denisas Urubko. Jis tai padarė 2000-2009 ir per savo kilimą jis niekada nebuvo naudojamas deguonies.

Ir didžiausia ir labiausiai prestižinį alpinistai neabejotinai Everesto. Vietinių gyventojų Tibeto pavadino šį kalną ant – Chomolungma ir Nepalo pokalbio jis Sagarmatha. Tačiau žmonės vis dar nepavyko nustatyti tikslią aukštį šios viršūnę. Ir dabar šis aukštis yra tarp 8844 ir 8852 kelione i graikija paskutine minute m. Pirmieji bandymai buvo užkariauti Everesto 1921, tačiau visi jie žlugo. Aukščiausias kalnas pasaulyje iš tikrųjų nenori paklusti vyro. Ir 50 metų, daugiau kaip du šimtus žmonių žuvo ant kalno šlaitų. Iš jų mirties priežastis buvo šalta, išsekimas ir nelaimingi atsitikimai. Ir tik 1953 metais Naujosios Zelandijos alpinistas Edmundas Hillary pasiekė Everesto viršūnę viršūnių susitikimas.

Chogori, Daspang K2 Godwin Ostin – tai vienas mazgas, kuriai kategorijai aukščiausi pasaulio kalnai eina pagal antrąją numeris. Šio piko 8611 metrų aukščio ir yra Kašmyre. Šis pikas yra dalis Karakorumo kalnų, kuris yra į vakarus nuo Himalajų. Ir pirmą kartą Chogori užkariavo italai Achille Compagnoni ir Lino Lachedelli 1954 metais.

Yra Himalajuose kalnų, įsikūręs tarp Indijos ir Nepalo. Jis susideda iš penkių viršūnių, didžiausias iš jų (8586 pigios keliones i antalija m) yra Kanchenjunga smailės. Ir šis kalnas yra trečia pagal dydį pasaulio reitinge viršūnių. Taip, ir be to, jis turi tris viršūnių masyvo turėti aukštis didesnis nei 8000. ženklo. Ir penkta, “mažiausias” kalnų tiesiog neturi turėti iki 8 metrų “branginti” aštuoni tūkstančiai. Ir tol, kol viduryje 19-ojo amžiaus Kanchenjunga laikoma didžiausių pasaulyje. Bet tada po tikslesnės skaičiavimais, ji užima trečią vietą. Ir pirmą kartą britų užkariavo kalnų Joe Brown ir George Bandon 1955.

Taip pat yra kalnai ir kitose pasaulio dalyse. Tai tikrai nėra aukščiausias kalnas pasaulyje, bet ir regionuose, jie užima pirmąsias vietas aukštyje. Taigi Pietų Amerikos Anduose, aukščiausias kalnas Akonkagva (6962 metrų). Šiaurės Amerikoje šis piko Mount McKinley (6194 m.) Afrikoje, pirmenybė priklauso, žinoma, Kilimandžaras, 5895 metrų aukščio. Na, Rusijoje yra aukščiausia Elbrusą. Ji pakyla 6642 metrų virš jūros lygio, o taip pat laikoma aukščiausia Europoje. Ir kiekvienas alpinistas, auga Elbrusas mato didžioji platybės sniego ir ledo. Say it – nepamirštamą regėjimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *